دستگاه تسمه کش دستی

سه مدل از دستگاه تسمه کش دستی

فهرست مطالب

دستگاه های تسمه کش دستی

دستگاه های زیر در مجموعه جم پک موجود می باشد، جهت خرید و اطلاعات بیشتر به صفحه محصول مراجعه کنید.

شرکت بزرگ جم پک با تنوع محصول بالا، تسمه کش دستی با انبر را با کیفیت بالا در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد.

4مدل از ابزار دستگاه تسمه کش دستی

دستگاه تسمه کش دستی چگونه کار می کند؟

دستگاه تسمه کش دستی با استفاده از نیروی مکانیکی محصولات را بسته بندی می کند. بدین ترتیب اپراتور مورد نظر باید با استفاده از نیروی دست اقدام به بسته بندی محصولات مختلف کند.

تسمه کش دستی از جمله ساده ترین و ارزان ترین دستگاه های تسمه کش هستند. دستگاه تسمه کش دستی برای بسته های کوچک و سبک مناسب می باشند.

به همین علت اغلب شرکت ها برای بسته بندی محصولات سنگین نیز از این دستگاه استفاده می کنند.

به طور کلی پایین بودن قیمت دستگاه تسمه کش دستی و سبک بودن آن باعث شده تا شرکت ها هزینه های زیادی صرف نکنند و این دستگاه را برای بسته بندی انتخاب نمایند.

دستگاه های تسمه کش دستی خود به دو نوع تسمه فلزی و تسمه پلاستیکی تقسیم می شوند. ما در ادامه این دو نمونه را مورد بررسی قرار داده ایم.

مشخصات تسمه کش دستی فلزی

مشخصهجزئیات
نامتسمه کش دستی فلزی
برندJAM-P
نوع تسمهفلزی
عرض تسمه16 تا 19 میلی متر
ضخامت تسمه0.4 تا 0.8 میلی متر
نیروی کششنامشخص
وزن2 تا 3 کیلوگرم
ابعاد300 × 120 × 80 میلی متر
کاربردبسته بندی کارتن، جعبه، پالت و …

تسمه کش دستی از نوع تسمه فلزی

برای استفاده از نمونه های دستگاه تسمه کش دستی فلزی باید بر اساس کاربرد آن ها یکی از این دو نمونه را انتخاب کنید. برای بسته بندی محصولاتی که دارای اشکال استوانه ای، پالت های تخت، رولی و غیره می توانید از دستگاه تسمه کش دستی از نوع فلزی استفاده کنید. ضخامت تعیین شده برای تسمه های فلزی نیز متفاوت بوده و بین 0.38 و 0.58 میلی متر تعیین شده است.

عرض تسمه های دستی در نوع فلزی نیز با توجه به این که محصولات بزرگ یا کوچک هستند، متفاوت بوده و بین 12.7 تا 20 میلی متر می باشد.

تسمه کش های دستی که در نوع فلزی ساخته شده اند حدود 3.9 کیلوگرم وزن دارند.

دو مدل از دستگاه تسمه کش دستی

مشخصات دستگاه تسمه کش دستی پلاستیکی

مشخصهجزئیات
نامتسمه کش دستی پلاستیکی
برندKAIFENG
نوع تسمهپلاستیکی (PP)
عرض تسمه16 میلی متر
ضخامت تسمه0.5 میلی متر
نیروی کشش60 تا 280 نیوتن
وزن0.8 کیلوگرم
ابعاد300 × 120 × 80 میلی متر
کاربردبسته بندی کارتن، جعبه، دسته گل و …

تسمه کش دستی در نوع تسمه پلاستیکی

تسمه کش های دستی (Manual belt tensioner) در نوع پلاستیکی در دو نمونه پی پی و پی ای تی ساخته می شوند. در بسته بندی با این نوع از دستگاه تسمه کش برای محکم کردن تسمه ها از بست های فلزی استفاده می کنند. وزن تسمه کش های دستی در نوع پلاستیکی در مقایسه با نمونه فلزی آن کمتر بوده و وزن آن ها کمتر از 2.2 کیلوگرم است.

دو مدل دستگاه تسمه کش دستی به رنگ قرمز

انواع دستگاه تسمه کش دستی از نظر کاربری

دستگاه های تسمه کش دستی از لحاظ کاربرد و شکل ظاهری به دو دسته تسمه کش دندانه دار و تسمه کش نامحدودکش تقسیم می شوند. در گذشته از دستگاه های تسمه کش دندانه دار استفاده می شد، اما امروزه نوع نامحدودکش آن کاربرد بیشتری داشته و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه تسمه کش دستی دندانه دار

تسمه کش های دندانه دار قدرت محدودی دارد و نمی توان برای بسته بندی هر محصولی از آن ها استفاده کرد. معمولا افراد سعی می کنند از این نوع تسمه کش استفاده نکنند و دلیل آن سرعت در استهلاک آن ها است.

مزایای دستگاه تسمه کش دستی دندانه دار

دستگاه تسمه کش دستی دندانه دار یک ابزار کاربردی است که در بسته‌بندی محصولات و انواع کارهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از مزایای این دستگاه عبارتند از:

 • سهولت استفاده: این دستگاه به‌راحتی قابل استفاده است و نیاز به آموزش ویژه ندارد. افراد مختلف می‌توانند با استفاده از آن به سادگی بسته‌بندی کارها را انجام دهند.
 • تنظیم دستی: این نوع دستگاه قابلیت تنظیم دستی تنش تسمه را فراهم می‌کند، که به کاربر این امکان را می‌دهد که میزان کشیدگی تسمه را به دلخواه تنظیم کند.
 • هزینه کمتر: دستگاه‌های تسمه کش دستی دندانه دار معمولاً هزینه‌ی پایین‌تری نسبت به دستگاه‌های خودکار دارند. این امر به ویژه برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ​​که نیاز به بسته‌بندی محدودی دارند، مزیتی مهم است.
 • انعطاف پذیری: این دستگاه‌ها به خوبی در انواع محیط‌ها قابل استفاده هستند و برای بسته‌بندی محصولات با اندازه‌ها و شکل‌های مختلف قابل استفاده هستند.
 • بازدهی بالا: با توجه به سادگی عملکرد و کم‌تر بودن اجزای قابل خرابی، این دستگاه‌ها به‌طور کلی بازدهی بالایی دارند و نیاز به تعمیرات و نگهداری کمی دارند.
 • صرفه‌جویی در زمان: استفاده از دستگاه تسمه کش دستی به مدیران زمان بیشتری برای انجام وظایف دیگر می‌دهد، زیرا بسته‌بندی با این دستگاه سریع و آسان است.
 • حفاظت از محصولات: تسمه کش دستی با تنظیم مناسب تنش، می‌تواند به محافظت از محصولات در حین حمل و نقل و انبارداری کمک کند و از آسیب‌های احتمالی به آن‌ها جلوگیری کند.

با این وجود، همانطور که همیشه هر ابزاری مزایا و معایبی دارد. بهتر است قبل از خرید و استفاده از دستگاه تسمه کش دستی دندانه دار، نیازها و شرایط خاص خود را مورد بررسی قرار داده و از این طریق تصمیم گیری کنید.

دستگاه تسمه کش و تسمه روی چوب

دستگاه تسمه کش دستی نامحدود کش

زمانی که بحث خرید دستگاه تسمه کش می شود معمولا افراد به دنبال دستگاهی هستند که در عین سادگی در اکثر موارد کاربرد داشته و طول عمر بالایی نیز داشته باشد. دستگاه تسمه کش نامحدودکش دارای قدرت زیادی بوده و برای بسته بندی محصولات مختلف می توان از آن استفاده کرد. از این نوع دستگاه تسمه کشی دستی برای بسته بندی های دارای حجم بزرگ و پالت های سنگین استفاده می شود.

بسته بندی پالت های مختلف با استفاده از این نوع تسمه کش دستی موجب شده تا برخی ها آن را با نام تسمه کش پالت بشناسند. در این نمونه از دستگاه های تسمه کش تسمه های پی پی و پی ای تی به کار می رود. سایز هر کدام از این تسمه ها متفاوت است.

مزایای تسمه کش دستی نامحدود کش

همان طور که اشاره شد دستگاه تسمه کش دستی نامحدود کش در مقایسه با نوع دندانه دار کاربردهای بیشتری دارد و امروزه اکثر افراد از این نوع دستگاه استفاده می کنند. از مهم ترین مزایای این نوع دستگاه تسمه کش می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • بدنه این نوع دستگاه ها از جنس فولاد بوده و فولاد آن نیز از نوع کم کربن است که این موضوع باعث مقاومت و طول عمر دستگاه می شود.
 • کارکردن با این نوع دستگاه بسیار راحت می باشد
 • دارای شکل ظاهری زیبایی است.
 • قابلیت استفاده از تسمه های پی پی و پی ای تی وجود دارد.
 • این نوع تسمه کش ها بسیار پرقدرت بوده و کشش بالایی دارند
 • برای بسته بندی های بزرگ و حجیم قابل استفاده است.

 

دستگاه تسمه کش با یکسری چرخ

تعمیر دستگاه تسمه کش دستی

تعمیر دستگاه تسمه کش دستی یک فرآیند است که برای بازسازی و بهبود عملکرد دستگاه استفاده می‌شود. دستگاه تسمه کش دستی یک وسیله است که برای بستن و چسباندن تسمه‌های پلاستیکی یا فلزی به اشیاء مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تعمیر این دستگاه شامل چندین مرحله است که شامل بررسی و تعمیر قطعات مکانیکی، تعویض قطعات آسیب دیده، تنظیمات صحیح تسمه کش و آزمایش عملکرد صحیح دستگاه است.

همچنین، در صورت لزوم، تعمیر کنترل‌های الکترونیکی، تعویض باتری و تنظیمات مورد نیاز نیز انجام می‌شود. این فرآیند به منظور حفظ کارایی و دقت دستگاه تسمه کش دستی و بهبود عملکرد آن انجام می‌شود.

خرید دستگاه تسمه کش دستی

خرید دستگاه تسمه کش دستی برای بسیاری از کسب و کارها امری ضروری است. این دستگاه‌ها، با سادگی استفاده، قابلیت تنظیم دستی تنش تسمه، و هزینه کمتر نسبت به دستگاه‌های خودکار، انتخابی عالی برای بسته‌بندی محصولات متنوع است.

پیش از خرید، مقایسه قیمت، کیفیت و ویژگی‌های فنی دستگاه‌ها امری ضروری است. همچنین، اطمینان از گارانتی و خدمات پس از فروش اهمیت بالایی دارد. با این دستگاه، به کاهش هزینه‌ها، افزایش کیفیت بسته‌بندی و افزایش بهره‌وری کسب و کار خواهید رسید.

4دستگاه تسمه کش دستی به رنگ آبی و قرمز

فواید خرید دستگاه تسمه کش دستی از صنایع بسته بندی تهران صنعت

 • محصولات ما دارای یکسال گارانتی و سه ماه گارانتی تعویض می باشد.
 • همراه دستگاه آموزش کار با دستگاه موجود می باشد.
 • خدمات پس از فروش 10 ساله دارد.
 • جهت خرید و یا تعویض هر قطعه می توانید به ما مراجعه کنید.
 • جهت تعمیر دستگاه می توانیدبه جم پک مراجعه کنید.
 • و….

قیمت خرید دستگاه تسمه کش دستی

قیمت‌های دستگاه‌های تسمه کش دستی ممکن است بسیار متفاوت باشد و از متغیرهای مختلفی مانند برند، کیفیت، و ویژگی‌های فنی آنها تبعیت کند.

در صورتی که می‌خواهید تسمه کش دستی را خریداری کنید، می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‌های متخصص در زمینه تجهیزات بسته‌بندی یا جستجوی آنلاین اطلاعات دقیق‌تری در این زمینه کسب کنید.

 ابزار دستگاه تسمه کشی دستی روی یک جعبه به همراه تسمه

مزایای انواع دستگاه تسمه کش دستی

همان طور که تا این بخش از مقاله متوجه شدید دستگاه تسمه کش دستی در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود که از بهترین انواع آن می‌توان به دستگاه تسمه کش سامسونگ کره ای اشاره کرد. هر کدام از این دستگاه ها مزایای خاص خود را دارند. برخی از مزیت های این دستگاه ها مشترک بوده؛ بنابراین ما در این بخش مهم ترین مزیت های تمام دستگاه های تسمه کش دستی را بررسی می کنیم. این مزایا عبارت اند از:

 • دارای وزن کم
 • امکان حمل و نقل ساده
 • قابلیت استفاده برای بسته بندی انواع کارتن ها
 • قابلیت استفاده در هر زمان و شرایطی
 • بدون نیاز به مهارت و قابل استفاده توسط افراد کم تجربه
 • قیمت مناسب و کارایی بالا

صنایع بسته بندی تهران صنعت

صنایع بسته بندی تهران صنعت (جم پک) بزرگترین مرکز فروش و تعمیرات دستگاه های تسمه کش در ایران، این مجموعه در زمینه تولید و فروش انواع دستگاه تسمه کش (بادی، برقی، دستی، شارژی) منطبق با فناوری روز دنیا فعالیت میکند. جهت خرید دستگاه تسمه کش دستی، دریافت مشاوره خرید، تعمیر دستگاه های تسمه کش و… با شماره های (02177973219 _ 09122839615) ما تماس بگیرید.

جم پک

سوالات متداول:

چگونه دستگاه تسمه کش دستی کار می‌کند؟

دستگاه تسمه کش دستی از یک مکانیسم ساده تراشه‌ای استفاده می‌کند که تسمه را کشیده و در هم فشرده می‌کند. با قرار دادن تسمه در دهانه دستگاه و به دست گرفتن آن، کشش به تسمه اعمال شده و می‌توان آن را به دور از بسته‌بندی محصول برید.

چه مواردی باید در انتخاب دستگاه تسمه کش دستی مد نظر قرار دهیم؟

برای انتخاب دستگاه تسمه کش دستی، باید به فاکتورهایی مانند قیمت، کیفیت ساخت، سهولت استفاده، تنش تسمه قابل تنظیم، و انعطاف‌پذیری در محیط کار توجه کنید. همچنین، مهم است که میزان حجم کاری و نوع محصولاتی که قصد بسته‌بندی آنها را دارید نیز در نظر بگیرید.

× مشاوره رایگان