انواع دستگاه های بسته بندی کدام اند؟

انواع دستگاه بسته بندی

فهرست مطالب

بسته بندی کالا و محصولات نقش مهمی در آماده سازی و حفظ سلامت و کیفیت محصولات در حمل و نقل و در موفقیت کسب و کار و جذب مشتری دارد. بنابراین انتخاب دستگاه بسته بندی مناسب و استاندارد اهمیت زیادی دارد. یکی از شرکت های معتبر تولید کننده انواع دستگاه های بسته بندی صنایع بسته بندی تهران صنعت است. دستگاه های بسته بندی برای بسته بندی محصولات و کالاها در برندهای مختلف در بازار وجود دارد. از دستگاه های بسته بندی مختلف در تولیدی ها، کارخانجات، کارگاه ها و صنایع مختلف با توجه به نوع کالا و محصولات استفاده می شود.

دستگاه های بسته بندی در مدل ها و برندهای مختلف در بازار وجود دارند. انواع دستگاه بسته بندی محصولات و کالاها به شرح ذیل است:

 • تسمه کش نیمه اتوماتیک
 • تسمه کش اتوماتیک و تمام اتوماتیک
 • تسمه کش شارژی
 • تسمه کش بادی
 • تسمه کش میزی

دستگاه تسمه کش بادی

با توجه به نوع محصولات و کالاها برای بسته بندی از دستگاه های بسته بندی مختلف استفاده می شود.دستگاه تسمه کش بادی یا پنوماتیک یکی از پرکاربردترین نوع دستگاه های بسته بندی است. دستگاه تسمه کش بادی از نوع دستگاه های بسته بندی است که با تسمه های پلاستیکی و فلزی در بسته بندی کاربرد دارد. دستگاه تسمه کشی بادی با توجه به کاربردهای مختلف قیمت های متفاوتی دارد.دستگاه تسمه کش بادی سرعت بالایی در تسمه کشی محصولات و کالاها دارد. دستگاه های بسته بندی با تسمه کش بادی برای بسته بندی بسته های سنگین و بزرگ کاربرد دارد.

انواع دستگاه بسته بندی

موارد کاربرد دستگاه تسمه کش بادی

دستگاه های تسمه کش بادی برای بسته بندی محصولات بزرگ مانند موزائیک، کاشی، سرامیک، ام دی اف، نئوپان، الیاف و پارچه و بسته بندی محصولات با وزن سنگین کاربرد دارد. وزن دستگاه تسمه کش بادی 8/3 کیلوگرم و به راحتی قابل حمل است. در دستگاه تسمه کش بادی از نیروی باد استفاده می شود.بنابراین برای بسته بندی محصولات و کالاها با این نوع دستگاه بسته بندی باید از کمپرسورباد و سیستم رطوبت گیر هوای کمپرسور استفاده شود.

دستگاه تسمه کش تمام اتوماتیک

دستگاه تسمه کش تمام اتوماتیک یکی از انواع دستگاههای بسته بندی با عملکرد بالا است که در کارخانجات و صنایع تولیدی برای بسته بندی کالا و محصولات با حجم بالا مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد این نوع دستگاه اتوماتیک و بدون نیاز به نیروی انسانی است. دستگاه تسمه کش اتوماتیک در هر دقیقه قابلیت استفاده از 65 تسمه برای بسته بندی را دارد. همچنین نظارت و کنترل این نوع دستگاه بسته بندی توسط اپراتور انجام می شود.

دستگاه تسمه کش نیمه اتوماتیک

دستگاه تسمه کش نیمه اتوماتیک یکی از انواع دستگاه بسته بندی است که نسبت به دستگاه اتوماتیک هزینه کمتری دارد. از این نوع دستگاه تسمه کشی برای بسته بندی کالا و محصولات با حجم کم استفاده می شود. دستگاه تسمه کش نیمه اتوماتیک در هر دقیقه از 24 تسمه برای بسته بندی استفاده می کند. همچنین برای بسته بندی کالاها با ابعاد بسیار بزرگ و سنگین استفاده از این نوع دستگاه تسمه کشی با ارتفاع کم برای راحت قرار گرفتن محصول روی صفحه دستگاه و برای کالاهای کوچک از دستگاه تسمه کش نیمه اتوماتیک با ارتفاع بلندتر استفاده می شود.

دستگاه تسمه کش میزی

دستگاه تسمه کش میزی در مدل های نیمه اتوماتیک وتمام اتوماتیک ساخته می شود. دستگاه تسمه کش میزی از صفحه بزرگ مانند میز برای بسته بندی محصولات و کالاها استفاده می شود.

دستگاه های تسمه کش برقی

یکی از پرکاربردترین نوع دستگاه بسته بندی تسمه کش برقی است که شامل دو نوع دستگاه تسمه کش اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در بازار وجود دارد. انرژی مورد نیاز برای استفاده از این نوع دستگاه بسته بندی برق شهری است. دستگاه تسمه کش برقی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در برندها و مدل های مختلفی تولید می شود که در هنگام خرید باید با توجه به نوع بسته بندی کالا و محصولات گزینه مناسب انتخاب شود. یکی از مزایای استفاده از دستگاه تسمه کش برقی این است که در بسته بندی نیاز به نیروی انسانی نیست و بسته بندی به صورت خودکار انجام می شود.

دستگاه بسته بندی

دستگاه تسمه کش شارژی

دستگاه تسمه کش شارژی یکی از انواع دستگاه بسته بندی است که بسیار سبک و قابل حمل است. جنس تسمه این نوع دستگاه بسته بندی از نوع پلاستیکی PP. PET است. تمام مراحل تسمه کشی به وسیله این دستگاه اتوماتیک و اسان است. پنل دیجیتالی در این نوع دستگاه تسمه کش قدرت کشش را تنظیم و به عنوان یکی از انعطاف پذیرترین نوع تسمه کش ها در بسته بندی محصولات و کالا ها است. از این نوع دستگاه تسمه کش می توان در مکان هایی که نمی توان تجهیزات فراهم نمود، مورد استفاده قرار داد و با قطع برق هیچ نوع محدودیت برای بسته بندی به وجود نمی اید. دستگاه تسمه کش شارژی را می توان در سطح تخت و گرد برای بسته بندی جعبه های بزرگ و پالت مانند چوب، کاغذ، کاشی و سنگ استفاده کرد.

نکات مهم هنگام خرید دستگاه تسمه کش

در هنگام خرید دستگاه تسمه کش برای بسته بندی کالا و محصولات باید نکاتی مورد توجه قرار گیرد تا با توجه به نوع کالا و محصولات گزینه مناسبی انتخاب شود. در هنگام خرید دستگاه بسته بندی موارد ذیل مورد توجه قرار گیرد:

 • توجه به عملکرد و کارایی دستگاه تسمه کش برای بسته بندی کالا و محصولات
 • استفاده از دستگاه تسمه کش با گارانتی و خدمات پس از فروش
 • انتخاب دستگاه تسمه کش سبک و راحت قابل حمل
 • کاربرد راحت و آسان بدون نیاز به نیروی انسانی
 • انتخاب دستگاه تسمه کش دارای دفترچه راهنما
 • انتخاب دستگاه تسمه کش با توجه به نوع محصول و کالا برای بسته بندی
 • انتخاب دستگاه تسمه کش دارای لوازم جانبی مورد نیاز برای تسمه کشی در بسته بندی

صنایع بسته بندی تهران صنعت

امروزه از دستگاه ها و ابزار مختلف برای بسته بندی محصولات و کالاها استفاده می شود. دستگاه تسمه کشی یکی از انواع دستگاه های بسته بندی است که باعث راحت تر شدن بسته بندی و حمل کالاها در صنعت بسته بندی شده است. یکی از نکاتی که در هنگام خرید دستگاه بسته بندی باید مورد توجه قرار گیرد این است که دستگاه تسمه کشی را از شرکت های معتبر تولید کننده انواع دستگاه بسته بندی تهیه کنید. صنایع بسته بندی تهران صنعت یکی از شرکت های معتبر تولید کننده انواع دستگاه تسمه کشی برای بسته بندی کالا و محصولات در ایران است که محصولات خود را به صورت حضوری و اینترنتی در سراسر کشور در اختیار مشتریان قرار می دهد.

محصولات ما

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× مشاوره رایگان